Dzień Papieski w naszej szkole – wspominamy św. Jana Pawła II
Dzień Papieski w naszej szkole – wspominamy św. Jana Pawła II /30.10.2025 r./
Dzień Papieski, jak co roku w naszej szkole - obchodzony przed świętem Wszystkich Świętych, był okazją do przypomnienia i uczczenia pamięci św. Jana Pawła II, w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, również jako wyraz łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania.
Uczniowie kl. VI pod opieką p. Arlety i p. Renaty przygotowali z tej okazji uroczysty apel. Przypomnieli postać Karola Wojtyły: jego dzieciństwo, młodość, wybór na papieża, jego pielgrzymki do Polski i zamiłowanie do gór. Nie zabrakło również ulubionych pieśni Ojca Świętego pt. „Barka” i „Abba Ojcze” w wykonaniu naszej uczennicy Zuzanny Synak przy akompaniamencie p. Karola. Na zakończenie apelu grupa taneczna z kl. VI zaprezentowała taniec do piosenki pt. „Góry do góry” oraz wszyscy uczniowie jeszcze raz zaśpiewali Barkę. Przedstawienie to nie tylko oddaje hołd wielkiemu Polakowi, ale także zachęca dzieci i młodzież do refleksji nad wartościami, które głosił Święty Jan Paweł II przez całe swoje życie.
Święty Jan Paweł II pozostawił nam niezwykłe dziedzictwo wiary, nadziei i miłości.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Niech te słowa będą dla nas inspiracją, by każdego dnia czynić dobro, dostrzegać drugiego człowieka i budować świat pełen miłości.
Dziękujemy za niesamowitą, podniosłą atmosferę podczas spotkania… był to po prostu piękny, niezwykle wzruszający, dobry czas…


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!