UROCZYSTOŚĆ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
„Pamięć o historii to nasz obowiązek”
Maj to miesiąc, w którym obchodzimy jedno z najważniejszych świąt patriotycznych – uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji w szkole, 29 kwietnia 2025 r., odbył się uroczysty apel poświęcony temu wydarzeniu.
Uczniowie kl. V, pod opieką p. Ewy Stoltmann, przygotowali uroczysty apel o patriotycznej wymowie. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Młodzież zaprezentowała najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja, była to okazja do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Uczniowie zaśpiewali także pieśń „Konstytucja 3 majowa…”, „Majowa Jutrzenka”.
Była to piękna lekcja historii i wspólnego świętowania, która na długo zostanie w naszej pamięci.
„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.” – Jan Paweł II


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!