Logo Szkoły Podstawowej im. polskich Kawalerów maltańskich w Ogorzelinach
Powróć do: Biblioteka szkolna

Wizyty uczniów w bibliotece

Wizyta w bibliotece               Wizyty uczniów w bibliotece szkolnej               Wizyta w bibliotece

         Na przełomie listopada oraz grudnia 2024 r. biblioteka szkolna gościła całe klasy uczniów naszej szkoły.
         Celem spotkań było wyjaśnienie zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Uczniowie poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposobów wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegli oni różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną, a księgarnią. Przy tej okazji każdy uczeń miał możliwość uregulować swoje wypożyczenia i zaopatrzyć się w kolejne egzemplarze. Uczniowie byli zaciekawieni informacjami zdobytymi w bibliotece. Pytali o zbiór biblioteczny, segregację książek, zadania bibliotekarza, przygotowanie do pracy w bibliotece i wiele innych aspektów związanych z pracą bibliotekarza.
         Spotkania były bardzo owocne i pozwoliły wyjaśnić wiele nieznanych problemów. Mam nadzieję, że informacje związane z biblioteką szkolną były przydatne i pomogły dzieciom uświadomić sobie, że nie jest to praca łatwa i wymaga poświęcenia oraz zaangażowania.
         Mam nadzieję, że po tych spotkaniach wizyty uczniów w bibliotece szkolnej będą częstsze.
         Serdecznie zapraszam.
         Bibliotekarz: Wioletta Skórska

    Wizyta w bibliotece    Wizyta w bibliotece       05         06