Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Wizyty uczniów w bibliotece szkolnej 
Na przełomie listopada oraz grudnia 2024 r. biblioteka szkolna gościła całe klasy uczniów naszej szkoły.
Celem spotkań było wyjaśnienie zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Uczniowie poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposobów wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegli oni różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną, a księgarnią. Przy tej okazji każdy uczeń miał możliwość uregulować swoje wypożyczenia i zaopatrzyć się w kolejne egzemplarze. Uczniowie byli zaciekawieni informacjami zdobytymi w bibliotece. Pytali o zbiór biblioteczny, segregację książek, zadania bibliotekarza, przygotowanie do pracy w bibliotece i wiele innych aspektów związanych z pracą bibliotekarza.
Spotkania były bardzo owocne i pozwoliły wyjaśnić wiele nieznanych problemów. Mam nadzieję, że informacje związane z biblioteką szkolną były przydatne i pomogły dzieciom uświadomić sobie, że nie jest to praca łatwa i wymaga poświęcenia oraz zaangażowania.
Mam nadzieję, że po tych spotkaniach wizyty uczniów w bibliotece szkolnej będą częstsze.
Serdecznie zapraszam.
Bibliotekarz: Wioletta Skórska